medal users operator file smartphone

Ініціативний аудит

Ініціативний аудит може бути використаний:
  • керівниками компанії, що бажають знизити фінансові ризики, наприклад при отриманні кредиту або зміну головного бухгалтера компанії;
  • акціонерами компанії, що бажають знати, наскільки ефективно менеджери компанії управляють вкладеними коштами;
  • інвесторами, що приймають рішення про вкладення коштів і охочими оцінити перспективи компанії;
  • головним бухгалтером компанії, який хоче підготуватися до податкової перевірки. 
Ініціативний аудит допоможе визначити реальний фінансовий стан компанії, виявити нераціональне витрачання коштів, виробити шляхи мінімізації господарських і податкових ризиків. Проведення ініціативного аудиту збільшує фінансову стійкість організації, знижує ймовірність збитків.
За результатами ініціативного аудиту клієнту, перш за все, надається звіт. У звіті, в разі ініціативного аудиту, акцент робиться на висвітлення питань позначених клієнтом.
Разом з тим, ініціативний аудит може припускати і оцінку достовірності фінансової звітності відповідно до стандартів аудиторської діяльності. У цьому випадку за результатами аудиту клієнту надається і висновок про достовірність звітності. Наявність аудиторського висновку підвищує рейтинг компанії в очах партнерів і клієнтів. В цьому випадку ініціативний аудит проводиться в тому ж порядку, що і обов'язковий аудит.
Важливим є і те, що Податковий Кодекс не містить будь-яких обмежень щодо видів аудиту, витрати на проведення яких можуть враховуватися для цілей оподаткування прибутку. Відповідно витрати на аудит, навіть в тому випадку, якщо це ініціативний аудит, можуть бути враховані в складі податкових витрат.
Послуги надаються на підставі укладеного договору.